Can’t attend the language courses now?
And do you think that online courses are nothing for you?
Try to study by yourself and offline.
Read about 5 activities which you can do at home while quarantined during coronavirus.
The text is only in Czech.

1. Jedno nové slovo každý den

Za každý den, kdy nemůžete chodit na kurzy, se naučte jedno nové slovo. Kolik jich nakonec bude? Nezapomeňte si všechna nová slova alespoň jednou za týden zopakovat.

2. Samomluva

Nemůžete teď mluvit s učitelkou nebo s dalšími studenty? A doma česky nikdo nemluví? To nevadí. Mluvte sami se sebou. Každý den si můžete vybrat nějaké téma, o kterém bude mluvit. Taky můžete jenom popisovat věci nebo aktivity, které děláte.

3. Deník

Pište si v češtině deník. Například o tom, co v dnešních dnech děláte nebo byste chtěli dělat, ale teď bohužel nemůžete. Možná se to teď každý den bude opakovat. To je skvělá příležitost si opravdu všechna slovíčka zapamatovat.

4. Úklid

Občas je fajn si od učení trochu odpočinout. Udělejte si pořádek ve svých materiálech. Třeba najdete nějakou zajímavou knihu v češtině, kterou jste nedočetli, nebo jiné materiály. I ve starých věcech můžete najít inspiraci k dalšímu učení.

5. Improvizace

Zůstaňte s jazykem v kontaktu i jinak. Udělejte něco, co jste ještě nikdy nezkusili nebo na co jste ještě nikdy neměli čas. Můžete uvařit nějaké české jídlo nebo si zazpívat nějakou českou písničku.

Slovník

  • popisovat – V, impf – říkat detaily o tom, co vidíte, slyšíte, děláte, nebo o tom, co se stalo
  • příležitost – S, F – dobrá vhodná situace
  • samomluva – S, F – mluvení jenom k sobě, ne k lidem

This text was published in our magazine AHOJ (the magazine for Czech-learners) in the issue 01/2020 on topic Life Style.