Read our tips how to feel better in hot weather and study Czech.

Léto – to je pro většinu z nás čas dovolené a cestování (cestování “travelling”), pikniků v parku, grilování na zahradě a posezení (posezení “get-together”) ve venkovních (venkovní “outside”) barech a restauracích. K létu ovšem také patří (patřit “to belong”) vysoké teploty, dny bez deště a sucha (sucho “drought”). V červenci už nás navštívila velká vlna veder (vlna veder “heat wave”), ale také v srpnu teploměry ukazují (ukazovat “to show”) a budou ukazovat více než 30 stupňů Celsia. Teplé počasí může někomu vykouzlit úsměv (úsměv “smile”) na tváři, ale také nás může hodně potrápit (potrápit “to give somebody hard time”). Tady jsou 3 tipy, jak se v tomto počasí cítit (cítit se “to feel”) lépe, především pokud nejste na dovolené, ale v práci.

  1. Pijte hodně vody, i když nemáte zrovna žízeň(žízeň “to belong”). Zkuste (zkusit “to try”) se vyhnout (vyhnout se “to avoid”) kofeinu a alkoholickým nápojům. Nemusíte pít jenom hektolitry vody. Můžete přidat (přidat “to add”) taky ovoce, citróny nebo zkuste nějaký z receptů na domácí limonádu. Nápady jsou například tady: http://www.receptyonline.cz/recepty–limonady–napoj–2–2–2.html

  2. Vstávejte dříve a zkuste udělat věci, které potřebujete, už před polednem, kdy je teplota nejvyšší.

  3. Buďte u vody. Když už nemůžete trávit čas (trávit čas “to spend time”) na pláži u moře s koktejlem v ruce, můžete zkusit možnosti koupání (koupání “bathing”) v Brně. Například venkovní bazén na Kraví hoře je otevřen až do desíti hodin večer, takže si stihnete (stihnout “to manage”) zaplavat i po dlouhém pracovním dnu.

Kde si v Brně můžete zaplavat?

Aquapark Kohoutovice
Má vnitřní (vnitřní “indoor”) bazény a jeden malý venkovní bazén na střeše. K relaxaci si tam také můžete koupit studené nápoje.
Koupaliště (koupaliště “outdoor swimming pool”) Kraví hora
Venkovní letní areál nabízí (nabízet “to offer”) 50 metrů dlouhý bazén s mnoha vodními atrakcemi.
Koupaliště Zábrdovice
Nabízí speciální ranní kondiční plavání s trenérem. Vždy ve středu a v pátek od 7 do 8:45.
Koupaliště Riviéra
Tady nemusíte jenom plavat, ale také hrát různé sporty. Na Riviéře najdete (najít “to find”) kurty pro beachvolejbal, hřiště pro petanque, ping-pongové stoly a ruské kuželky.
Biotop Horní Heršpice
Nové přírodní (přírodní “nature”) koupaliště, kde se voda čistí (čistit “to clean”) mikroorganismy a ne chemikáliemi.

Images: www.www.freeimages.com