Rozhodli jsme se své dlouholeté zkušenosti s výukou češtiny pro cizince a znalosti získané v mnoha vzdělávacích kurzech pro učitele jazyků předávat dál na metodických seminářích.

Náslechová lekce češtiny pro cizince

Více informací

Praktický kurz metodiky výuky češtiny jako cizího jazyka

Komu je kurz určen?
Učitelům češtiny pro cizince (na jazykových školách, základních a středních školách).

Počet účastníků
Aby mohl být kurz skutečně přínosný, je maximální počet účastníků v kurzu 6 lidí.

Obsah kurzu
Kurz je praktický.
Cílem kurzu je nacvičit si systematické a smysluplné plánování lekce, stanovit si cíl lekce, určit aktivity k němu směřující a poskládat je systematicky za sebou.
Účastníci následně budou svou lekci prezentovat, a to v bezpečném prostředí, uvolněné atmosféře bez stresu a strachu z chyb, a získají tak nejen zpětnou vazbu lektorky a dalších účastníků, ale především možnost sebereflexe. Na základě praktické zkušenosti se na závěr vyvodí principy efektivní výuky.
Vedle získání účinného nástroje k vytváření plánu lekce si účastníci z kurzu odnesou také několik aktivit, které mohou použít rovnou v hodinách.

Program

  • 9:00-11:30 – Seznámení účastníků prostřednictvím komunikačních aktivit, metodika vytváření plánu lekce a stanovení cílů, praktická ukázka lekce češtiny s využitím komunikačních principů.
  • 11:45-12:45 – Vytvoření vlastního plánu lekce.
  • Přestávka s občerstvením.
  • 13:45-15:30 – Vlastní výuka, zpětná vazba, shrnutí principů komunikační výuky.


Více o kurzu
Tento kurz je inspirovaný metodikou kurzu CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages), který zastřešuje centrum Cambridge English Language Assessment a který je vstupenkou do světa výuky angličtiny a celosvětově uznávaný jako záruka kvality výuky. Jeho držitelé mohou vyučovat angličtinu kdekoliv po světě. Lektorka aplikuje principy těchto kurzů na češtinu, takže znalost angličtiny pro účast na tomto kurzu není nutná.

Lektorka
Stanislava Janíčková

Rozsah kurzu
7 vyučovacích hodin

Cena
2390 Kč
V ceně kurzu je občerstvení.
Bankovní údaje pro platbu Vám zašleme po přihlášení.

Místo
Učebny Study Czech, Kotlářská 47, Brno (mapa)

Termín
Otevřený

Přihláška
Přihlásit se můžete na info@studyczech.cz nebo na telefonním čísle +420 607 393 782.
V případě jakýchkoli otázek nás neváhejte kontaktovat.