O nás

Naše filozofie

Chceme, aby naši studenti:

 1. Studovali češtinu

  Děláme to, co nám jde nejlíp, a zbytek raději přenecháme někomu jinému – učíme češtinu pro cizince. Všechny naše lekce a aktivity pečlivě připravujeme s ohledem na specifika českého jazyka.

 2. Mluvili česky

  Od první lekce používáme češtinu jako dorozumívací jazyk, také v kurzech pro začátečníky. Může vám to připadat náročné, ale díky tomu budete dělat větší pokrok a začnete dříve mluvit česky. A o to vám přece jde, ne? Přestože mluvení je pro nás číslo jedna, klademe důraz na rozvoj všech dovedností: psaní, čtení, porozumění a mluvení. Učíme také gramatiku, protože bez ní byste nikdy nebyli schopni vytvářet vlastní věty. Vždy se však snažíme právě probíranou gramatiku promítnout do reálných situací.

 3. Měli motivaci

  Proč se učíte česky? Chcete se domluvit se svými českými kamarády, partnerem/partnerkou nebo s jeho/její rodinou? Potřebujete češtinu pro práci nebo studium? Používáte češtinu v každodenních situacích? Jste blázni do české literatury a rádi byste ji četli v originále? Nebo vás “pouze” zajímají jazyky? Podpoříme vás, abyste si vytyčili správný cíl a abyste se za ním šli.

 4. Byli jedineční

  Nechceme po vás, abyste se přizpůsobili našim kurzům, ale kurzy vytváříme pro vás. Zajímá nás vaše osobnost, názory i koníčky. S každým zájemcem o studium máme bezplatné osobní setkání, kde zjišťujeme nejen dosavadní znalosti češtiny, ale také, kdo jste a co pro vás bude nejlepší. Setkání trvá asi 45 minut, v případě, že jste absolutní začátečník, 25 minut. Můžeme se také potkat online přes Internet.

 5. Měli z učení radost

  Naše lekce jsou různorodé a interaktivní. Střídáme aktivity, hrajeme hry a procvičujeme češtinu v reálných situacích. Učte se česky a zamilujte se do češtiny!

Kdo jsme?

Study Czech je jazyková škola sídlící v Brně. Jsme profesionální a zkušené lektorky českého jazyka pro cizince. Všechny jsme vystudovaly češtinu na univerzitě a i nadále se neustále vzděláváme – účastníme se různých seminářů zaměřených na výuku češtiny pro cizince a na moderní metody ve výuce. Máme také mnohaleté praktické zkušenosti, našimi lekcemi prošly již více jak desítky cizinců různých národností. Učíme, protože nás to baví, jsme hrdé na svůj rodný jazyk a rády bychom se s vámi podělily o jeho krásy.

Spolupracujeme s Ústavem českého jazyka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity – studenti předmětu Čeština jako cizí jazyk (vzdělávací kurz pro učitele) navštěvují naše lekce.

Od roku 2016 píšeme a vydáváme časopis pro studenty češtiny AHOJ.

Lektorky

Seznamte se s námi – Janou, Staňkou, Janou, Barborou a Martinou.

Reference

Co o nás říkají naši studenti? Přečtěte si naše reference.

Naše učebny

Našim cílem je, abyste se u nás cítili příjemně a abychom vás podpořili při studiu češtiny. Podívejte se, jak to u nás vypadá.