Aneb Poznejte krásy České republiky
Začíná doba letních dovolených, výletů a cestovatelských dobrodružství. Nevíte, kam vyrazit? Můžete se zapojit do naší letní soutěže, poznat nová místa a třeba i vyhrát.

Kdy můžete soutěžit?

Soutěž trvá od 13.7. do 31.8.2014

Pravidla

Pravidla nejsou komplikovaná. Každý týden v neděli večer oznámíme na našich webových stránkách a facebookovém profilu 1 místo/město v České republice. Vaším úkolem je se vždy na tomto místě vyfotit, minimálně 3 fotografie nám poslat (na email info@studyczech.cz nebo na Facebook) a napsat k nim krátký komentář v češtině. Fotografie můžete posílat až do konce léta, do 31.8, takže nemusíte spěchat a výlety si můžete v klidu naplánovat.

Co můžete vyhrát?

Každý, kdo nám pošle alespoň 3 fotografie, získá od nás malý dárek. Dále náhodně vybereme čtyři soutěžící, kteří od nás obdrží Adaptovanou prózu od Lídy Holé.

Místa

13.7. – Minaret v Lednici
Minaret neboli turecká věž byla postavena v letech 1797-1802 a je nejstarší dochovanou rozhlednou v České republice. Patří k nejvyšším minaretům v Evropě. Najdete ji v nádherném parku v Lednici.

20.7. – Punkevní jeskyně
Strážce, Salmův sloup, Zrcadlové jezírko. Že vám tyto přírodní úkazy nic neříkají? Tak to bystě měli navštívit Punkevní jeskyně. Naše soutěžní místo číslo 2. Punkevní jeskyně byly objeveny v první polovině 20. století. Jedná se o jediný jeskynní systém v ČR, kde si můžete prohlednout podzemní chodby pešky a také na lodi. Doporučujeme rezervaci předem.

27.7. – Květná zahrada v Kroměříži
Po návštěvě studené jeskyně vás tentokrát zveme na příjemnou procházku zahradou, a to ne jen tak ledajakou. Zveme vás do Květné zahrady v Kroměříži, která je od roku 1998 na seznamu památek UNESCO. Stín keřů, vodotrysky a fontány vás zaručeně v těchto horkých letních dnech osvěží.

3.8. – Poštovna na Sněžce
PetrinObservationTowerK létu nepochybně patří posílání pohledů. Což takhle vyrazit do hor a poslat pohled s pozdravy přátelům z nejvyššího místa České republiky? Další pozvánka v naší letní soutěži míři do Poštovny na Sněžce ve výšce 1602 metrů nad mořem. Užijte si krásné výhledy!

10.8. – Telč
Léto je také čas pohádkových příběhů, legend a pověstí, proto vás naše soutěž tentokrát zavede do Telče. Města jako z pohádky. K vidění tam na vás čeká romantický zámek, jedno z nejkrásnějších náměstí v Evropě, uličky a zákoutí. K procházkám pak zvou rybníky a okolní lesy. Doporučujeme vzít s sebou kola.

18.8. – Petřínská rozhledna
V letní soutěži nesmíme opomenout hlavní město České republiky – překrásnou a turisty oblíbenou Prahu. Stihli jste však v Praze vidět úplně všechno během jednoho výletu? Nyní máte možnost. Petřínská rozhledna, mladší sestra Eiffelovy věže, vám po vystoupání dlouhých schodů nabídne výhled na celou Prahu.

24.8. – Hvězdárna a planetárium v Brně
Patří k vašim oblíbeným letním aktivitám pozorování noční oblohy? Jestli ano, tak vám přijde vhod naše další a poslední zastavení v soutěži – Hvězdárna a planetárium v Brně. Historie místa na vrcholu Kraví hory sahá do 50. let 20. století. Od té doby prošla hvězdárna řadou modernizací, jak se můžete sami přesvědčit návštěvou. Můžete rovnou s námi příští pátek na Study Czech Friday!


Zdroj fotek: Freeimages.com, wikimedia.org a StudyCzech